+86-18862679789
Domů / Novinky / Novinky z oboru / Jak si vybrat nehořlavou výrobní linku ACP typu vytlačování A2

Jak si vybrat nehořlavou výrobní linku ACP typu vytlačování A2

Typ vytlačování Zero Water Absorb A2 Výrobní linka na kompozitní panely z nehořlavého kovu (hliníku): Krátká odpověď pro výrobce

Výrobce panelů, který sledoval, jak pevnost odlupování klesá na šarži panelů A2 po období přepravy za mokra, obvykle chce jednu věc z následující řady: jádro, které nepřijímá vlhkost. To je myšlenka za Typ vytlačování Zero Water Absorb A2 Výrobní linka na kompozitní panely z nehořlavého kovu (hliníku) od Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. Místo lisování plechů plněných minerály v horkém lisu linka vytlačuje jádro A2 kontinuálně přes šnek a poté je laminuje mezi hliníkové pláště.

Krátká odpověď pro kupující je toto. Linka si zaslouží podrobný pohled, pokud jsou vašimi prioritami stabilita vlhkosti, nepřetržitý výkon a vlastní kontrola jádra. Výrobce uvádí téměř nulovou absorpci vody u svého extrudovaného jádra ve srovnání s 3 až 7 procenty u běžných jader formátu A2. Uvádí také rychlosti vytlačování nad 3 m/min, panely klasifikované jako A2-s1,d0 podle GB 8624-2012 a EN 13501-1 a pevnost v odlupování alespoň 120 N/mm.

Linka je popsána jako celořetězový systém se třemi možnými výstupy: hotové nehořlavé hliníkové kompozitní panely A2, granule jádra A2 pro továrny, které již používají vytlačovací zařízení, a role jádra A2 pro výrobce panelů, kteří chtějí laminovat bez vytlačování ve vlastní režii. Výrobce udává výkon panelu 5000 metrů čtverečních za den. Tato flexibilita je důležitá, protože kupující může vstoupit ve fázi, která odpovídá aktuálním možnostem, a později expandovat.

Tato příručka je napsána pro majitele továren, inženýry a manažery nákupu, kteří porovnávají výrobce, dodavatele nebo vývozce výrobní linky na vytlačování typu A2. Níže uvedené sekce pokrývají následující:

  • Proč je absorpce vody tichým slabým místem běžných jader A2
  • Jak supramolekulární vazba umožňuje extruzi šneku při vysokém minerálním zatížení
  • Jak se vytlačování srovnává s výrobou lisováním za tepla, pokud jde o rychlost a konzistenci
  • Tři výstupy linky a který kupující každému vyhovuje
  • Technická data, aplikace, recyklace a kontrolní seznam hodnocení dodavatelů

Vyberte si tento typ linky, pokud na stabilitě vlhkosti a nepřetržité výrobě záleží více než na známém procesu lisování za tepla.

Proč nulová absorpce vody ve výrobní lince na výrobu kompozitních panelů z nehořlavého kovu (hliník) A2

Panely A2 získávají svůj požární výkon z jádra s velmi vysokým obsahem minerálních látek. Tento obsah minerálů je také tím, co dělá mnoho konvenčních jader A2 porézních. Podle výrobce tato jádra absorbují zhruba 3 až 7 procent vlhkosti a absorpce pokračuje, dokud vlhkost zůstává vysoká. Jakmile jádro zadrží vodu, adhezní vazba mezi jádrem a hliníkovým pláštěm se může oslabit a výrobce uvádí ztrátu pevnosti v odlupování o více než 20 procent po vystavení vlhkosti.

Kde se problém projeví

Efekt je v továrně viditelný jen zřídka. Objevuje se později, na místech, která kupující nemůže snadno ovládat. Paleta křižuje oceán v nádobě, která se v horku potí. Projektový sklad poblíž přístavu skladuje panely několik týdnů před instalací. Fasáda ve vlhkém klimatu čelí měsícům vlhkého vzduchu, než je práce s tmelem dokončena. V každém případě jádro, které přijímá vodu, může zvýšit hmotnost, změkčit spojovanou linii a zvýšit riziko delaminace okrajů.

Doprava přidává tišší problém. Nárůst hmotnosti vlhkosti mění hmotnost zásilky a poškozené panely z mokrého skladování mohou vést k odmítnutí dodávek. Jako praktický přínos jádra, které nenabírá vlhkost, výrobce uvádí nižší logistické ztráty.

Níže uvedená tabulka porovnává údaje výrobce pro konvenční jádra A2 a jejich extrudované jádro. Přečtěte si to jako prohlášení o záměru designu, které by kupující měli potvrdit svými vlastními testy úpravy vlhkosti.

Chování jader A2 proti vlhkosti 0 % 5 % 10 % 15 % 20 % 25 % 3 % Konv. nízká 7 % Konv. vysoká téměř 0 % Extrudované 20 % Konvenční žádný Extrudované Absorpce vody jádra Ztráta pevnosti slupky po vlhkosti Konvenční A2 core Extrudované A2 core

Šedé sloupce znázorňují běžná jádra A2 na spodním a horním konci uvedeného rozsahu absorpce 3 až 7 procent, po nichž následuje hlášená ztráta pevnosti v odlupování o více než 20 procent po vystavení vlhkosti. Červené sloupce ukazují extrudované jádro při téměř nulové absorpci bez hlášené ztráty odlupování. Pro výrobce ve vlhké oblasti může tento rozdíl změnit potřebnou marži v plánech skladování a dopravy. Typová linka vytlačování je postavena kolem této nemovitosti, takže kupující, kteří ji hodnotí, by měli požádat o údaje o úpravě vlhkosti, které odpovídají jejich vlastnímu klimatu a typu projektu.

Otázky týkající se vlhkosti, které je třeba položit kterémukoli dodavateli

  • Jak se měří absorpce vody a za jakých vlhkostních a časových podmínek?
  • Jaká je pevnost odlupování před a po kondicionování u stejného nahromadění panelu?
  • Jak jsou řezné hrany chráněny na místě?
  • Jaké pokyny pro skladování platí před instalací?

Chování jádra vůči vlhkosti je faktorem kvality, který se objeví po dodání, proto jej otestujte, než se zavážete k technologii jádra.

Jak supramolekulární spojka podporuje vytlačování šroubů při vysokém minerálním zatížení

Šnekové vytlačování je známý proces pro plasty, ale má praktický limit: když se podíl plniva vyšplhá velmi vysoko, tavenina se obtížně zpracovává. Minerálně plněné materiály A2 jsou přesně v tomto rozmezí. Výrobce říká, že jeho patentovaná technologie spojuje anorganické zpomalovače hoření s organickými polymery na molekulární úrovni, což umožňuje lince vytlačovat jádra s nejméně 90 procenty anorganického obsahu.

Proč jde o vysoký obsah minerálních látek

Klasifikace A2 stanoví přísné limity na množství hořlavého materiálu, který může panel obsahovat a jak se chová při požáru. Jádro s velmi vysokým podílem anorganických látek má málo organického materiálu k dispozici ke spálení. Výzvou je udržet toto jádro dostatečně flexibilní, aby bylo možné jej zpracovat a laminovat. Spojení dvou fází je způsob, jak to výrobce vyřešit.

Co říkají údaje o granulích

Údaje o jádrových granulích udávané výrobcem
Položka Uvedená hodnota
Složení Anorganický obsah nejméně 90 procent
Zpomalení hoření Hodnocení A2
Zpracování Dvoušnekové nebo jednošnekové vytlačování
Denní výstup 200 tun na 8 výrobních linkách

Níže uvedená tabulka ukazuje uvedené složení granulí jako postupný kroužek. Díky tomu je proporce snadno viditelná a kupujícím poskytuje jednoduchou referenci během technických diskusí.

Složení jádra granulí 90 % anorganický obsah Anorganický zpomalovač hoření a výplň Minimálně 90 procent Organické polymerní pojivo a procesní přísady Až 10 procent Složení, jak je uvedeno v údajích výrobce o granulích jádra.

Červený oblouk představuje anorganický podíl nejméně 90 procent a malá šedá část ukazuje organické pojivo a přísady. Protože anorganický podíl je tak vysoký, na řízení procesu na extrudéru záleží více než na konvenčních plastových linkách. Rychlost posuvu, rychlost šneku a teplotní profil ovlivňují kvalitu taveniny a zkušenosti dodavatele s těmito nastaveními jsou součástí toho, co kupující kupuje. Požádejte o zkušební provoz na typu granulí, které plánujete použít, a zeptejte se, jak řídicí systém zaznamenává krouticí moment šroubu a teplotu taveniny.

Vysoký podíl minerálních látek přináší hodnotu pouze tehdy, pokud proces vytlačování zůstává stabilní, proto zhodnoťte řízení procesu dodavatele, nejen recepturu.

Výroba vytlačováním typu A2 versus výroba lisováním za tepla: Rychlost a konzistence

Většina kompozitních panelů A2 na trhu se vyrábí formováním minerálních jader v lisu za tepla a následným spojením jádra s potahy. Tato metoda je vyspělá, ale je to proces stop-and-go. Extruzní cesta je kontinuální: granule vstupují do extruderu, jádro opouští jako role nebo list a laminovací sekce je spojuje s hliníkovými plášti pomocí adhezivního filmu.

Výrobce udává rychlost vytlačování nad 3 m/min, oproti méně než 2 m/min pro konvenční tváření lisováním za tepla. Nepřetržitý provoz také podporuje konzistenci dávek, protože proces se nerestartuje při každém lisovacím cyklu. Teplota a tloušťka se ustálí a operátoři tráví více času sledováním než nakládáním.

Aby byl rozdíl v rychlosti konkrétní, převádí níže uvedená plošná tabulka dvě uvedené rychlosti na délku jádra vyrobeného za 8hodinovou směnu. Výpočet využívá limity otáček udávané výrobcem, takže ukazuje minimální extrudovaný výkon oproti maximálnímu výkonu lisu za tepla.

Kumulativní délka jádra za 8hodinovou směnu 0 500 1 000 1 500 0 1 2 3 4 5 6 7 8 Hodiny nepřetržitého běhu Metry jádra 1 440 m 960 m Extruze rychlostí 3 m/min Lisování za tepla rychlostí 2 m/min Vypočítáno při uvedených rychlostních limitech; skutečný výkon závisí na šířce, prostojích a přechodech.

Při rychlosti 3 m/min linka běžící po dobu 8 hodin vyrobí asi 1 440 metrů jádra, zatímco proces lisování za tepla rychlostí 2 m/min vyrobí za stejnou dobu asi 960 metrů. To je rozdíl zhruba 480 metrů za směnu, tedy zhruba o polovinu více výkonu při uvedených limitech. V praxi mají oba procesy prostoje, změny a úpravy šířky, takže skutečná čísla se budou lišit. Kupující, který plánuje dodávky velkých fasádních projektů, však může tuto aritmetiku použít k porovnání, kolik dodatečné kapacity by výrobní linka na vytlačování typu A2 mohla přidat do závodu.

Konvenční A2 ACP compared with extruded A2, based on manufacturer data
Dimenze Konvenční A2 ACP Extrudované A2
Základní proces Minerálně plněné jádro s lisováním za tepla Supramolekulární vazba se šroubovou extruzí
Absorpce vody 3 až 7 procent, pokračující vlhkost Téměř nula
Pevnost v odlupování po vlhkosti Ztráta více než 20 procent Žádná ztráta hlášena
Flexibilita jádra Křehký, při ohýbání může prasknout Dobrá tažnost, ohebnost
Způsob lepení Hot lis s lepicí fólií Kontinuální laminace za tepla s lepicí fólií
Rychlost výroby Pod 2 m/min Nad 3 m/min
Konzistence šarže Znatelná variace Vysoká konzistence při nepřetržitém provozu
Recyklovatelnost Obtížné Určeno pro opětovné použití odřezků
Dopravní ztráta Přírůstek hmotnosti a poškození vlhkostí Nižší ztráta, žádný přírůstek vlhkosti

Flexibilita jádra si zaslouží samostatnou poznámku. Křehké jádro může prasknout při směrování a skládání panelů pro fasádní kazety. Jádro s lepší tažností se snadněji vyrábí, což snižuje přepracování v dílně výrobce. Tato výhoda ve směru toku je snadno přehlédnutelná při srovnávání zařízení pouze z hlediska propustnosti.

Kontinuální vytlačování mění rychlost i konzistenci, takže porovnejte linky na výstupu za směnu a variaci šarže dohromady.

Co vyrábí výrobní linka na vytlačování typu A2: panely, granule a jádrové role

Hongyang popisuje linku jako celořetězový systém od granulí po hotové panely. Praktický význam spočívá v tom, že tři různé produkty mohou pocházet ze stejné technologie a kupující se může rozhodnout, který z nich vyhovuje danému podnikání.

Nehořlavé hliníkové kompozitní panely A2

Hotový panel používá extrudované anorganické jádro A2 mezi kovovými pláštěmi. Výrobce udává kapacitu 5000 metrů čtverečních za den a uvádí certifikační reference pod EN 13501-1, GB 8624-2012, BS 476 a ASTM E84. Toto je cesta pro výrobce, který chce provozovat celý proces pod jednou střechou.

Nehořlavé jádrové granule A2

Granule jsou surovou formou jádra. Jsou vyrobeny pro výrobce, kteří již mají vytlačovací linky a chtějí vyrábět jádra A2 na zařízení, které vlastní. Výrobce udává výkon granulí 200 tun denně na 8 výrobních linkách.

Role s nehořlavým jádrem A2

Jádrové role jsou kontinuálně vytlačované jádro na válci, připravené pro horkou laminaci s kovovými potahy. Jsou určeny pro výrobce kompozitních panelů, kteří chtějí vynechat vlastní vytlačování. Uvedený výkon je 50 tun denně z jedné výrobní linky a role lze použít i v jiných sendvičových konstrukcích, které potřebují nehořlavé jádro.

Tři výstupy linky a kupujícímu každý vyhovuje
Výstup Formulář Uvedená kapacita Vhodné pro
Kompozitní panel A2 Hotový panel o tloušťce 2 až 6 mm 5000 metrů čtverečních za den Výrobci hledají kompletní řadu
Jádrové granule Granule připravené k vytlačování 200 tun za den, 8 linek Továrny se stávajícími vytlačovacími linkami
Jádrové rohlíky Průběžné jádro na roli 50 tun za den, 1 linka Výrobci panelů, kteří pouze laminují

Společnost říká, že kupující si mohou podle potřeby zakoupit jakýkoli meziprodukt. To je užitečné pro výrobce, kteří chtějí začít s jádrovými rolemi, aby otestovali trh, a poté přidají kapacitu granulí a vytlačování, když to objemy odůvodňují.

Začněte od fáze, ve které je vaše továrna nejsilnější, a při rostoucí poptávce zvyšujte kapacitu.

O společnosti Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd.

Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. je národní podnik specializující se na výzkum a vývoj a výrobu inteligentních zařízení pro kovové kompozitní materiály, které poskytují systematická řešení pro globální průmysl stavebních materiálů. Jako konstrukční jednotka standardu nehořlavých kovových kompozitních panelů pro architektonické dekorace a stálý člen rady Metal Branch of China Building Materials Federation, hlavní produkty společnosti zahrnují tři hlavní technologické systémy: výrobní linky na výrobu ohnivzdorných hliníkových kompozitních panelů, stroj na výrobu hliníkových voštinových jader a výrobní linky na výrobu kovových kompozitních panelů s hliníkovým voštinovým jádrem a multifunkční zakázkové linky na výrobu kovových kompozitních panelů. Ty pokrývají 12 kategorií špičkových výrobních linek, včetně ohnivzdorných materiálů třídy A2/B1, 3D kovových kompozitních panelů s hliníkovým jádrem a produktů řady hliníkových voštin.

S podporou výzkumného centra inženýrských technologií v Suzhou a provinční pracovní stanice Jiangsu vybudovala společnost tři technologické platformy: přesné řízení převodů, inteligentní procesní systémy a modulární design. Její zařízení bylo exportováno do 45 zemí a regionů, včetně Evropy, Spojených států, Středního východu a Asie a Tichomoří, a sloužilo 14 z 20 předních světových výrobců kovových kompozitních materiálů. Společnost je držitelem certifikace systému managementu kvality ISO 9001 a certifikace CE, nabízí 48hodinovou globální reakci na mimořádné události a uvádí cykly uvádění do provozu o 30 procent kratší, než je průmyslový standard. Je držitelem 70 hlavních patentů.

Profil společnosti na první pohled
Položka Detail
Kategorie produktů 12 kategorií špičkových výrobních linek
Dosah exportu 45 zemí a regionů
Základní patenty 70
Certifikace kvality ISO 9001 a CE
Odezva služby 48hodinová globální reakce na mimořádné události

Jako výrobce a vývozce výrobní linky typu A2 s přímým vytlačováním společnost podporuje velkoobchodní nákupy, přizpůsobení projektů OEM a dlouhodobé služby. Vlastnictví procesu od jádrových granulí po hotové panely umožňuje jednomu protějšku zvládnout návrh, dodávku a školení.

Výrobce, který kontroluje granule, jádrové role a hotové panely interně, může podporovat kupující v každé fázi projektu linky.

Technická data k ověření před výběrem linky na výrobu kompozitních panelů A2 z nehořlavého kovu (hliník)

Technické údaje říkají kupujícím, čeho má panel dosáhnout a co bude muset jejich tým kvality zkontrolovat. Výrobce uveřejňuje následující hodnoty pro svůj panel vytlačovaného typu A2, uváděné jako testovací data třetí strany podle uvedených norem.

Vlastnosti panelu zveřejněné výrobcem
Majetek Standardní Hodnota
Celková tloušťka GB/T 17748-2008 2, 3, 4, 5 nebo 6 mm
Tloušťka hliníkového pláště GB/T 17748-2008 0,2, 0,3, 0,4 nebo 0,5 mm
šířka Neuvedeno Až 2000 mm, přizpůsobitelné
Požární klasifikace GB 8624-2012 A2-s1,d0
Požární klasifikace EN 13501-1 A2-s1,d0
Požární klasifikace BS 476 část 6 a 7 Třída 0 a třída 1
Povrchové pálení ASTM E84 Třída 1, šíření plamene 25 nebo méně, kouř 50 nebo méně
Celoplošný požár fasády NFPA 285 Zaznamenáno jako propustka
Síla loupání GB/T 17748 Minimálně 120 N/mm
Pevnost v ohybu GB/T 17748 Minimálně 150 MPa
Povlak na obličej Neuvedeno PVDF, PE nebo vlastní

Jak číst požární klasifikaci

V A2-s1,d0 část A2 označuje omezený příspěvek k požáru, část s1 označuje nízkou produkci kouře a d0 označuje žádné hořící kapky v testu. BS 476 Třída 0 a Třída 1 jsou reference používané na několika trzích, které zdědily britské normy, a ASTM E84 je test povrchového hoření široce používaný v Severní Americe. NFPA 285 je test fasády v plném měřítku, který kontroluje, jak se chová stěnová sestava, nejen samotný panel.

Co si ověřit u dodavatele

  • Aby protokoly o zkouškách pokrývaly stejnou tloušťku, povrch a povlak jako váš plánovaný produkt
  • Která zkušebna vydala jednotlivé zprávy a do jakého data
  • Ať už výsledek montáže fasády platí pro váš návrh stěny nebo pouze pro testovanou stavbu
  • Jak továrna zaznamenává pevnost v odlupování a pevnost v ohybu během výroby

Výsledky požárního testu platí pro konfiguraci, která byla testována. Změna tloušťky kůže, povlaku nebo adhezivního filmu může být pro některé testy důležitá, takže kupující by měli seřadit seznam zpráv se zamýšleným sortimentem již v rané fázi projektu.

Než se budete spoléhat na klasifikaci ve výběrovém řízení, přiřaďte každou zprávu k přesné sestavě panelu, kterou plánujete prodat.

Aplikační scénáře pro extrudované nehořlavé kompozitní panely formátu A2

Výrobce uvádí pět scénářů pro panely vyrobené na této lince. Každý z nich se připojuje k jinému zájmu kupujících a každý ovlivňuje, jak výrobce plánuje své prodejní úsilí.

Fasády výškových budov

Výškové projekty často vyžadují materiály s přísnou odolností proti ohni a zadavatelé hledají klasifikace jako A2-s1,d0. Výrobce panelů obsluhující tento segment těží z kompletní dokumentace a konzistentních šarží, protože jeden projekt může vyžadovat mnoho tisíc metrů čtverečních dodávaných během měsíců.

Komerční budovy, hotely, nemocnice a vzdělávací zařízení

Tyto typy budov se vyznačují vysokou obsazeností a přísnými pravidly pro evakuaci, proto je často specifikován nehořlavý obklad. Ve vlhkých oblastech nebo pobřežních oblastech pomáhá jádro, které neabsorbuje vlhkost, podporovat dlouhodobý vzhled a vazbu panelu.

Renovační projekty

Mnoho projektů renovace se řídí aktualizovanými požadavky na požární bezpečnost a nahrazuje starší obklady. Panely s dobrou ohýbatelností se snadněji vyrábějí do vlastních tvarů pro podmínky dodatečné montáže, což může pomoci montérům, když rozměry nejsou jednotné.

Exportně orientovaní výrobci

Výrobci prodávající v několika regionech potřebují panely, které splňují různé klasifikační systémy. Výrobce uvádí testovací reference z Číny, Evropské unie, Spojeného království a Spojených států, což podporuje rozhovory s kupujícími na těchto trzích. Na každém trhu by měla být stále kontrolována místní schvalovací pravidla.

Velké stavební projekty

Velké projekty potřebují stálý přísun. Kontinuální vytlačování a vertikálně integrovaný řetězec pomáhají továrně plánovat dodací lhůty, protože klíčové materiály pocházejí ze stejného zdroje a proces nezávisí na dávkových lisovacích cyklech.

Přizpůsobte silné stránky panelu scénáři: vlhkostní stabilita pro vlhká místa, konzistentnost pro velké projekty a zdokumentovaná klasifikace pro export.

Úvahy o recyklaci a logistice pro výrobní linku na vytlačování typu A2

Manipulace s materiálem je součástí jakéhokoli rozhodnutí o výrobní lince a ovlivňuje to, jak továrna nakládá s odpady a přepravou. Výrobce uvádí, že výrobní odřezky lze zpracovat a znovu použít při vytlačování jádra. Tím se uzavírá smyčka, o které se říká, že konvenční jádra lisovaná za tepla znesnadňují, protože jádra lisovaná na minerály se obtížně znovu zpracovávají.

Výrobce také poznamenává, že instalační odpad u zákazníka má recyklační hodnotu. Pro výrobce, který řeže panely na kazety, jsou odřezky skutečnou součástí toku materiálu a uspořádání zpětného odběru nebo opětovného použití může snížit objemy likvidace. Praktický rozsah závisí na sběrných systémech a místních pravidlech, takže kupující by měli projednat ujednání přímo s dodavatelem.

Otázky, které stojí za to položit

  • Jaký podíl odřezků lze vrátit do extrudéru, než bude ovlivněna kvalita?
  • Vyžaduje znovu zpracovaný materiál před opětovným použitím speciální manipulaci nebo testování?
  • Jak by měl být povrchový kov během recyklace oddělen od jádra?
  • Jaké balení se doporučuje pro exportní zásilky?

Na straně logistiky jádro, které nenasává vlhkost, zabraňuje změnám hmotnosti a škodám, které může způsobit mokré skladování. To zjednodušuje přepravní dokumentaci a může snížit spory o doručení. Toto jsou výhody, které se zřídka objevují v datovém listu, ale objevují se v každodenním provozu.

Požádejte o jasný postup opětovného použití, protože výhody recyklace závisí na podrobnostech procesu a nejen na vlastnostech materiálu.

Porovnání extrudovaného A2 s konvenčními možnostmi: Rozhodovací matice

Rozhodnutí o technologii jsou snazší, když jsou kompromisy viditelné. Níže uvedená matice seskupuje šest faktorů, které kupující běžně zvažují, když porovnávají konvenční výrobu A2 lisováním za tepla s linkou vytlačovacího typu. Jako zdroj používá vlastní srovnání výrobce a přidává jeden faktor, kde má konvenční přístup výhodu.

Kvalitativní srovnávací matice Konvenční A2 panel lisování za tepla Typ vytlačování Panel A2 Vlhkost stabilitu Nízká Vysoká Výroba rychlost Mírný Vysoká Dávka konzistence Variabilní Vysoká Jádro pružnost Křehký Dobře Recyklovatelnost Omezené Navrženo pro opětovné použití Traťový záznam na trhu Založeno Novější Tmavší červená znamená silnější hodnocení. Na základě srovnání výrobce, nikoli laboratorních údajů.

Produkce extruze typu A2 podle srovnání výrobce dosahuje vyšší úrovně vlhkosti, rychlosti, konzistence, pružnosti a recyklovatelnosti. Konvenční výroba lisováním za tepla si udržuje výhodu v historii trhu, protože se používá déle a mnoho výrobců je s ní obeznámeno. Kupující by měl tyto faktory zvážit s místními podmínkami. Na vlhkém trhu s velkými zakázkami na fasády může mít prvních pět řad větší váhu než známost. Na trhu, kde výrobci odolávají novým materiálům, může prodejní úsilí o novější jádro vyžadovat další podporu, včetně školicích materiálů a panelů vzorků.

Je rozumné požádat dodavatele o referenční zákazníky, vzorové panely a návštěvu běžící linky. Zobrazení procesu v provozu poskytuje více informací než jakákoli tabulka a umožňuje vašim technikům zkontrolovat detaily, jako je kvalita hran a rovinnost povrchu.

Považujte matici za výchozí bod a po návštěvě továrny a testování vzorků nahraďte hodnocení svými vlastními.

Hodnocení dodavatelů, uvedení do provozu a poprodejní podpora

Výrobní linka vytváří hodnotu pouze tehdy, když dosahuje stabilního výkonu. Hongyang nabízí projektové služby, vzdálený servis a servis na místě a nabízí 48hodinovou globální reakci na mimořádné události. Společnost také uvádí, že cykly uvádění do provozu jsou o 30 procent kratší než průmyslové standardy a je držitelem 70 hlavních patentů, certifikace ISO 9001 a certifikace CE. Toto jsou užitečné referenční body a kupující by měli potvrdit, jak se vztahují na svůj vlastní projekt.

Praktický kontrolní seznam hodnocení

  1. Nejprve definujte produkt, který plánujete prodávat: panely, role nebo směs.
  2. Potvrďte klasifikaci cíle a trhy, kde se budou panely prodávat.
  3. Vyžádejte si zkušební protokoly, které odpovídají vaší zamýšlené tloušťce, pokožce a povlaku.
  4. Požádejte o údaje o úpravě vlhkosti a o výsledcích pevnosti odlupování.
  5. Zkontrolujte řízení procesu extruderu, včetně utahovacího momentu šroubu a záznamu teploty taveniny.
  6. Ujasněte si dodávky surovin: granule, jádrové role nebo vlastní směs.
  7. Písemně odsouhlaste školení, milníky uvedení do provozu a akceptační testy.
  8. Potvrďte uspořádání vzdálené podpory a plánování náhradních dílů.
Běžná projektová rizika a způsoby jejich snižování
Riziko Jak to vypadá Jak to snížit
Neodpovídající testovací zprávy Klasifikace se nevztahuje na prodávaný výrobek Přiřaďte každý přehled k přesné sestavě panelu
Nestabilita extrudéru Variabilní core thickness or density Zkontrolujte řízení procesu a spusťte zkušební dávky
Vlhkost exposure in transit Přibývání na váze nebo problémy s vazbami při příjezdu Vyžádejte si údaje o úpravě a rady ohledně balení
Pomalý náběh Výstup grows slowly after installation Ve smlouvě si dohodněte milníky a tréninkové plány
Nejasná surovinová cesta Zpoždění dodávky granulí nebo rolí Rozhodněte se včas mezi nákupem meziproduktů nebo jejich výrobou

Mnoho z těchto rizik je levnější řešit ve fázi plánování, kdy je konfigurace stále flexibilní. Včasné zdokumentování očekávání také usnadňuje porovnání dodavatelů za stejných podmínek.

Před odesláním zařízení písemně odsouhlaste specifikace, důkazy o zkouškách a milníky uvedení do provozu.

Prozkoumejte více na webových stránkách Hongyang

Čtenáři, kteří se chtějí podívat na konkrétní stroje, související linky nebo služby, mohou využít stránky níže. Každý odkaz otevře stránku na oficiálních stránkách výrobce.

Výběr výrobní linky na vytlačování typu A2 je rozhodnutím o technologii materiálu stejně jako o strojním vybavení. Dodavatel, který vysvětluje svůj základní proces, sdílí testovací reference a nabízí strukturovanou podporu při uvádění do provozu, poskytuje kupujícím informace, které potřebují k spolehlivému porovnání možností.

Začněte se specifikací cílového trhu a panelu a poté přineste písemný seznam požadavků na první technickou schůzku.

Často kladené otázky o výrobní lince nehořlavých kompozitních panelů typu A2

Q1. Co je výrobní linka na výrobu kompozitních panelů typu vytlačování s nulovou absorbcí vody A2?

A1. Jedná se o výrobní systém, který vytlačuje nehořlavé jádro A2 přes šroub a laminuje jej mezi hliníkové pláště. Výrobce ji popisuje jako celořetězovou linku, která dokáže vyrábět jádrové granule, jádrové role a hotové panely.

Q2. Co znamená nulová nasákavost pro panely A2?

A2. Vztahuje se k jádru, které přijímá velmi málo vlhkosti. Výrobce u svého extrudovaného jádra uvádí téměř nulovou absorpci ve srovnání s 3 až 7 procenty u běžných jader formátu A2 a neuvádí žádnou ztrátu pevnosti v odlupování po vystavení vlhkosti. Kupující by to měli potvrdit svými vlastními kondicionačními testy.

Q3. Jaké požární klasifikace jsou uvedeny pro panel?

A3. Publikovaná data uvádí A2-s1,d0 podle GB 8624-2012 a EN 13501-1, třídu 0 a třídu 1 podle BS 476 části 6 a 7, třídu 1 podle ASTM E84 a zaznamenaný průkaz podle NFPA 285. Zkontrolujte, zda každá zpráva odpovídá sestavě panelu, kterou plánujete prodat.

Q4. Jak rychlá je extruze ve srovnání s výrobou lisováním za tepla?

A4. Výrobce udává rychlost vytlačování nad 3 m/min, ve srovnání s rychlostí pod 2 m/min pro konvenční tváření lisováním za tepla. Za 8hodinovou směnu je to asi 1 440 metrů proti 960 metrům při uvedených limitech, před prostoji a změnami.

Q5. Mohu si místo plné řady koupit granule nebo jádrové rohlíky?

A5. Ano. Výrobce uvádí granule jádra A2 pro továrny se stávajícími vytlačovacími linkami a role jádra A2 pro výrobce panelů, kteří pouze laminují. Uvedené kapacity jsou 200 tun za den pro granule na 8 linkách a 50 tun za den pro jádrové role z jedné linky.

Q6. Jaké velikosti panelů linka podporuje?

A6. Publikované hodnoty uvádějí celkovou tloušťku 2 až 6 mm, tloušťku hliníkového pláště 0,2 až 0,5 mm a šířku až 2000 mm, s možností přizpůsobení. Obličejové nátěry zahrnují PVDF, PE a vlastní možnosti.

Q7. Jakou podporu poskytuje Hongyang po doručení?

A7. Společnost nabízí projektové služby, vzdálený servis a servis na místě se 48hodinovou globální reakcí na mimořádné události. Rovněž uvádí, že cykly uvádění do provozu jsou o 30 procent kratší, než je průmyslový standard

Novinky